Zabiegi

Przełom w odmładzaniu: thermolifting głęboką podczerwienią i platforma FACE LAB by raylife

Platforma FACE LAB by raylife to niepowtarzalne, innowacyjne i kompletne laboratorium do niechirurgicznego liftingu i kompleksowej odnowy skóry twarzy, pozwalające na jednoczesne ujędrnienie skóry, podniesienie owalu twarzy, likwidację zmarszczek, ujędrnienie ust i lifting powiek, oczyszczenie, dogłębne nawilżenie oraz odżywienie skóry.

FACE LAB łączy ze sobą cztery innowacyjne technologie, które w holistyczny sposób działają na piękno skóry:
– thermolifting głęboką podczerwienią IR (technologia Zaffiro)
– thermolifting falą radiową RF dla delikatnych obszarów skóry twarzy, jak powieki czy usta
– peeling wodny WP (Waterpeel)
– ultradźwięki o różnych częstotliwościach US.

Łączenie tych technologii w dowolne kombinacje pozwala na opracowanie kompleksowych zabiegów i dotarcie w unikalny sposób do poszczególnych warstw skóry, pobudzając selektywnie pracę komórek naskórka oraz skóry właściwej i odwracając w ten sposób proces starzenia.

12630811_10207613338005910_728321434_o-212656287_10207613342006010_1868250068_o

11232029_10207266468974401_7477725525423772279_o

1. Thermolifting głęboką podczerwienią – zwiększenie jędrności i lifting skóry ZAFFIRO

Thermolifting głęboką podczerwienią IR to dogłębna regeneracja włókien kolagenowych. Głowica emituje promieniowanie podczerwone, aby w selektywny sposób podgrzać kolejne warstwy skóry, jednocześnie w sposób ciągły schładzając naskórek, czyniąc zabieg bezbolesnym. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu, a wynika ze skurczu włókien kolagenowych i elastynowych. Pełny rezultat uwidocznia się i pogłębia w ciągu kilku miesięcy miesięcy po przeprowadzeniu serii zabiegów – w tym okresie pobudzone działaniem podczerwieni fibroblasty produkują zupełnie nowe włókna kolagenowe, dzięki czemu ilość kolagenu wzrasta o około 30 % dając efekty zwiększenia gęstości skóry i liftingu. Zabiegi przeprowadzane są zarówno w obrębie twarzy, szyi, dekoltu jak i pozostałych części ciała, wymagających korekty, w szczególności po ciąży lub dużym utracie wagi.

Efekty zabiegu Zaffiro

 

Po 25. roku życia naturalna produkcja włókien kolagenowych w skórze znacząco spowalnia, dlatego z czasem na ciele pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Innowacyjny termolifting Zaffiro jest nieinwazyjną metodą zagęszczania skóry poprzez nagłe obkurczenie istniejących już włókien kolagenowych. Efekty widoczne są już po pierwszym zastosowaniu. Zabieg nie zatrzymuje starzenia się skóry, ale znacząco spowalnia ten proces. Osobom po 35. roku życia zaleca się powtórzenie czterech zabiegów w miesięcznych odstępach czasu.

Zaffiro powoduje znaczną redukcję zmarszczek na twarzy, dekolcie, dłoniach, ujędrnienie skóry wybranej partii ciała, a co równie ważne, stymuluje organizm do produkcji naturalnego kolagenu. Dlatego ostateczne rezultaty odmładzania Zaffiro są widoczne nawet pół roku po zabiegu. Cera staje się doskonale uodporniona na oznaki mijającego czasu, bez względu na wiek!

Termolifting Zaffiro błyskawicznie wygładzi bruzdy nosowo-wargowe, kurze łapki, zmarszczki na czole, na szyi i dekolcie. Rozprawi się z charakterystycznymi liniami palacza wokół ust. Podniesie policzki i opadające powieki. Doskonale sprawdzi się również na ujędrnianie obwisłej skóry po ciąży lub zrzuceniu dużej nadwagi. Poniżej prezentujemy efekty redukcji niedoskonałości skóry z zastosowaniem Zaffiro.

 

 

Czy efekty zabiegu Zaffiro są trwałe?

 

Zaffiro nie zatrzymuje procesu starzenia się skóry, ale opóźnia go.

Zabieg polecany jest profilaktycznie dla osób między 25-35 rokiem życia (1 zabieg). Seria zabiegów na twarz (około 4) przeznaczona jest dla osób po 35. roku życia. Rekomenduje się powtórzenie sesji co 1,5 roku. Codzienna prawidłowa pielęgnacja skóry i odpowiednia suplementacja w postaci zdrowej diety na pewno pomoże utrzymać efekty kuracji na dłużej.

Częstotliwość wykonywania zabiegów:

 

 • profilaktycznie dla osób między 25-35 rokiem życia (1 zabieg).
 • seria ok. 4 – 6 zabiegów wykonywanych w miesięcznych odstępach jest dla osób po 35. roku życia

Przeciwwskazania:

 

 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • Otwarte rany
 • Choroby nowotworowe i autoimmunologiczne
 • Choroby tkanki łącznej
 • Okres dwóch tygodni od zastosowania wypełniaczy (botoks, restylane itp.)

 

2. Fale radiowe RF – ujędrnienie delikatnych obszarów twarzy jak oczy i usta

Zabieg przeznaczony na delikatne i najbardziej problematyczne partie twarzy, takie jak okolice oczu łącznie z powiekami, usta, bruzdny nosowo-wargowe oraz pojedyncze zmarszczki. Technologia fal radiowych w urządzeniu FACE LAB została opracowana tak, aby mogła być swobodnie wykorzystywana przy zabiegu na górnej powiece, bez obawy uszkodzenia oka – głowica delikatnie zasysa skórę i podgrzewa jej głębsze warstwy, stymulując produkcję kolagenu. Zabieg jest przyjemny, a jego rezultaty w postaci redukcji zmarszczek wokół oczu i ust są natychmiastowe i długotrwałe – skóra wokół oczu staje się jędrniejsza a czerwień wargowa uwydatniona.

3. Peeling wodny Waterpeel, Oxybrazja, Mikrodermabrazja tlenowa – głębokie oczyszczanie i nawilżanie
To zabieg głębokiego złuszczania martwych komórek naskórka przy pomocy silnego dwufazowego strumienia wodno-tlenowego. Waterpeel tworzy kanały umożliwiające przenikanie składników aktywnych zawartych w kosmetykach do głębszych warstw, optymalizując ich działanie i poprawę kondycji skóry na różnych poziomach. Zabieg polecany jest dla każdego rodzaju skóry. Wskazaniem do jego wykonania jest potrzeba głębokiego oczyszczania i odświeżenia skóry, odwodnienie, delikatne zmarszczki i szary koloryt skóry. Oxybrazja jest zabiegiem, który jest bezpieczny w ciąży, zarówno dla dziecka jak i dla matki.Tlen jest kluczowym materiałem niezbędnym do uzyskania energii dla ciała. Przyspiesza odbudowę włókien kolagenowych i rekonstrukcję naczyń włoskowatych, wpływa również pozytywnie na kondycję tkanek ciała. Przezwycięża sytuację anoksji mieszków włosowych i okolicznych tkanek, a także poprawia metabolizm. Skutecznie powstrzymuje rozwój trądziku spowodowanego bakteriami propionowymi, przez co poprawia wygląd skóry. Przy wykonaniu serii zabiegów Oxybrazja skutecznie likwiduje łojotok, drobne zmarszczki oraz przebarwienia, poprawiając wygląd skóry. Oxybrazja wykonywana jest „na mokro”, co daje natychmiastowe ukojenie. Ponadto przeprowadzana jest metodą bezdotykową, przez co jest w pełni bezpieczna i higieniczna dla pacjenta. Zabieg jest całkowicie sterylny – dysza nie dotyka skóry – działa z odległości 0,5 – 1 cm. Oxybrazja jest doskonałym zabiegiem przed „wielkim wyjściem”.Po zabiegu skóra jest odświeżona, oczyszczona, pozbawiona niedoskonałości, wygładzona i silnie nawilżona. Dodatkowo sól fizjologiczna i chłód odczuwalny w trakcie zabiegu koi ją i pomaga pozbyć się obrzęków.

4. Ultradźwięki – skuteczne wchłanianie substancji aktywnych
Technologia ta umożliwia w sposób nieinwazyjny wprowadzić substancje czynne zawarte w kosmetykach w głębokie warstwy skóry, co zwiększa efektywność przeprowadzanych zabiegów i sprawia, że efekty kuracji są szybciej osiągalne. Efektem jest poprawa nawilżenia skóry i jej kolorytu, zwiększenie jędrności oraz spłycenie zmarszczek.

5. Bezinwazyjny Zabieg odmładzająco-powiększający usta metodą fali radiowej RF bipolarną urządzeniem FACE LAB by Raylife

Zabieg stymuluję czerwień wargową, uwydatnia usta, przywraca zanikający kontur, poprawia poziom nawilżenia. Po serii zabiegowej usta są pełniejsze, zmysłowe, odmłodzone.
12322535_10207266420933200_4482722900455583072_o

IPL+RF

 

1. FOTOODMŁADZANIE
Fotoodmładzanie jest dynamicznym, nieinwazyjnym procesem polegającym na zastosowaniu intensywnego o gęstości energii od 10 do 50 J/ Cm² Zabieg wykonujemy w celu odmłodzenia skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, oraz innych części ciała. Leczenie składa się z serii 1-5 zabiegów, wykonywanych co 4-5 tygodni. Efekty zauważalne są już po drugim zabiegu. Skóra po zabiegu nie jest poparzona – pacjent może powrócić do swoich aktywności zaraz po wykonaniu zabiegu.

Efekty zabiegu to widoczne napięcie i pojędrnienie skóry, ujednolicenie kolorytu, wygładzenie, uniesienie skóry górnej powieki, zwiększenie aktywność fibroblastów, uaktywnienie syntezy kolagenu i elastyny, obkurczenie widocznych rozszerzonych gruczołów.

2. ZAMYKANIE NACZYNEK I NIWELOWANIE RUMIENIA

Zdrowe naczynia krwionośne są mocne i elastyczne, sprawnie kurczą się i rozkurczają. U niektórych osób jednak bywają b wytrzymują ciśnienia krwi. W efekcie rozszerzają się do tego stopnia, iż stają się widoczne pod skórą. Trwale rozszerzone naczynia włosowate (tzw. teleangiektazje) uwidaczniają się przez naskórek w postaci czerwonych „nitek”. W skrajnych przypadkach mogą ściśle do siebie przylegać, tworząc jednorodne zaczerwienienie. Wskazania do zamykania naczyń IPL+RF to naczyniaki jamiste,  naczyniaki płaskie,  naczyniaki starcze,  skóra płytkounaczyniona,  rumień ,  trądzik różowaty,  poszerzenia żylne nóg,  drobne żylaki. Usuwanie zmian naczyniowych technologią IPL+RF Energia świetlna emitowana z lasera pochłaniana jest przez czerwony barwnik krwi, tj. hemoglobinę w ten sposób niszczy od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego. Po pewnym czasie naczynie jest samoczynnie usuwane z organizmu. Wpływ na skuteczność terapii ma:  wielkość zmiany naczyniowej  średnica,  kolor  głębokość umiejscowienia oraz  położenie naczyń (partia ciała) Aby zamknąć wszystkie popękane naczynia krwionośne, z reguły potrzeba min. 6-7 zabiegów.

3. REDUKCJA PRZEBARWIEŃ

Energia świetlna emitowana przez IPL połączonego z falami radiowymi (RF) jest pochłaniana przez melaninę i zamieniana na ciepło co za tym idzie podnosząc temperaturę komórek barwnikowych powoduje ich zniszczenie. Zaburzenia barwnikowe skóry obejmują dużą grupę schorzeń polegających na zmianie jej koloru. Kolor skóry jest uwarunkowany genetycznie i zależy od wielu czynników. Wśród najważniejszych wymienia się zawartość melaniny, hemoglobiny (barwnika krwi) i karotenoidów oraz działanie czynników środowiskowych (ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe). Co to jest melanina? Melanina jest rozproszona w wypustkach melanocytów w postaci ziarnistości zwanych melanosomami. Melanocyt zawiera zmienną liczbę melanosomów – może ich być mniej lub więcej. Barwa skóry zależy głównie od aktywności melanocytów, czyli od ilości wytwarzanych ziaren melaniny. Melanina zawiera dwa barwniki: eumelaninę (brązowo-czarny barwnik) i feomelaninę (czerwono-żółty barwnik).  Eumelanina zmniejsza penetrację promieniowania słonecznego przez naskórek, a także posiada zdolność zmiatania wolnych rodników, działa fotoprotekcyjne. Feomelanina jest fotolabilna, potencjalnie fototoksyczna i może uszkadzać kwas dezoksyrybonukleinowy (DNA). Czynniki sprzyjające powstawaniu przebarwień Szereg czynników zewnętrznych może osłabiać lub nasilać melanogenezę :  Promieniowanie UV  Stosowanie niektórych leków, m.in. hormonów  Kosmetyki z substancjami fotouczulającymi  Niektóre metale (np. miedź, żelazo, złoto, srebro)  Ciąża  Okres menopauzy  Zmiany zapalne skóry (np. trądzik)  Choroby wątroby Zaburzenia barwnikowe mogą być pochodzenia endo- i egzogennego. Należy wiedzieć…  Trzeba być przygotowanym, że przebarwienie w procesie terapii IPL+RF może nabrać ciemnego koloru „gorzkiej czekolady”.  Następnego dnia po zabiegu rozpocznie się proces łagodnego złuszczania, który u każdej osoby przebiega w różnym natężeniu. Proces ten trwa ok. 2 tygodnie. Zalecana jest seria zabiegów powtarzanych co 3-4 tygodnie. Należy chronić skórę przed słońcem, solarium.  Stosować wspomagające kremy pielęgnacyjne 2-3 razy dziennie, oraz kosmetyki zabezpieczające przed UV z wysokim filtrem, unikać kosmetyków z alkoholem.

3. REDUKCJA TRĄDZIKA

Technologia IPL+RF niszczy szybko namnażające się bakterie odpowiedzialne za zmiany zapalne w przebiegu trądziku Działanie foto-terapii jest podobne do antybiotykoterapii, lecz bez uszkodzenia błony śluzowej, wątroby i jelit. Badania przeprowadzone w wielu ośrodkach na świecie wykazały osiągnięcie 3 razy szybszych efektów leczenia system IPL+RF, niż w przypadku tradycyjnych metod. Wyraźną poprawę zmian uzyskuje się przeciętnie o 60-80% po serii naświetlań, przeprowadzanych co 2-4 tygodnie w ciągu 3-4 miesięcy (min. 6 zabiegów). Szczególnie namacalne rezultaty obserwuje się przy leczeniu trądziku ze zmianami ropnymi. Następuje to m.in. dzięki regulacji wydzielania sebum. Przed zabiegiem konieczne jest zapoznanie się z przeciwwskazaniami! Terapia trądziku różowatego Technologia IPL+RF redukuje rumień i zaczerwienienia, oraz pękające naczynia, niszczy bakterie odpowiedzialne za zmiany zapalne w przebiegu trądziku różowatego Leczenie polega na serii naświetlań laserem IPL, połączonym z technologią RF (fal radiowych). Zabiegi wykonuje się co 2-4 tygodnie aż do osiągnięcia znaczącej poprawy stanu skóry. Dłuższe przerwy między zabiegami nie zmieniają skuteczności leczenia, lecz jedynie je wydłużają. Leczenie w serii: to ok. 6 naświetlań. Poprawa następuje zazwyczaj już po 1-2 zabiegach, bezpośrednio po naświetlaniu. Efekty antytrądzikowej terapii IPL+RF:  znaczne zmniejszenie ogólnego zaczerwienienia skóry i  wszelkiego rodzaju dolegliwości związanych ze stanem zapalnym, towarzyszącym trądzikowi różowatemu. W razie konieczności serię należy powtórzyć, np. za pół roku. Co może obniżyć skuteczność terapii? Pacjenci z trądzikiem różowatym powinni unikać czynników nasilających zmiany:  jedzenie bardzo gorących i mocno pikantnych potraw  spożywanie alkoholu  spożywanie gazowanych, a także bardzo gorących napojów  Skóra z trądzikiem różowatym wymaga używania bardzo delikatnych, łagodnych kosmetyków, bez powszechnie stosowanych „ulepszaczy” (np. sztucznych zapachów, barwników, oleju mineralnego itp.) Wszystkie wymienione czynniki nasilają i tak zaburzoną grę naczyniowo-ruchową i zaburzają proces leczenia

 

4. EPILACJA 

Zabieg, który polega na trwałym usunięciu owłosienia. Do usuwania włosów wykorzystuje się energię świetlną, która podczas zabiegu zamienia się w energię cieplną. Ciepło dociera po każdym włosku do mieszka włosowego i pod jego wpływem włos ulega zniszczeniu.

Aby zabieg przyniósł oczekiwany efekt, należy wykonać serię zabiegów w odstępach od 4 do 8 tyg.
– włos musi się znajdować w fazie anagenu, czyli wzrostu, ponieważ tylko wtedy odległość między opuszką, która zawiera melanocyty a brodawką włosa jest na tyle mała, by obie części mieszka włosowego mogły ulec zniszczeniu.

Efekty:

 • trwałe zmniejszenie liczby włosów (zazwyczaj do -90%)
 • zmniejszenie grubości włosa
 • spowolnienie odrostu
 • poprawa wyglądu skóry (koniec z podrażnieniami, zapaleniem mieszków włosowych)

Efekt trwałego usunięcia włosów jest trudniejszy do osiągnięcia u osób z mniejszą ilością melaniny w mieszku włosowym (jasne włosy)

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGÓW LASEROTERAPII IPL+RF 
 •   Ciąża
 •   Okres menstruacji
 •   Karmienie piersią
 •   Choroby nowotworowe (w tym przebyte)
 •   Opalanie się przed zabiegiem (ok. 1 tygodnia przed i po)
 •   Przyjmowanie leków światło uczulających (retinoidy, tetracykliny, aspiryna, Ibuprom, Apap, furalgin   (inne      przeciwbólowe), antydepresanty, przeciwwymiotne (fenotiazyny); przeciwgrzybiczne, przeciwbakteryjne)  Zioła (wewnętrznie i w postaci kremów/ maści): nagietek, dziurawiec, arcydzięgiel,  szałwia (1 miesiąc przed zabiegiem)  Witaminy z grupy A, beta-karoten (w tym w postaci kremów), soki typu „Kubuś”, pietruszka  Stosowanie steroidowych i niesteroidowych leków przeciwreumatycznych
 •   Samoopalacz
 •   Kremy fotouczulające
 •   Bielactwo
 •   Padaczka
 •   Peelingi
 •   Kwasy AHA, BHA, PHA (1 miesiąc przed zabiegiem)
 •   Skłonność do keloidów (bliznowców)
 •   Naczyniaki (2 lata obserwacji)
 •   Cukrzyca nieunormowana
 •   Zaburzenia krzepliwości krwi
 •   Leki zmniejszające krzepliwość krwi (aspiryna, zioła: pokrzywa)
 •   Łuszczyca
 •   Spożywanie alkoholu w ciągu 24 godzin
 •   Depilacja okolic zabiegowych woskiem, pęsetą ( zaprzestać 1 miesiąc przed zabiegiem)

MASAŻ TWARZY, SZYI, DEKOLTU

Naturalne odmłodzenie twarzy, szyi, dekoltu za pomocą masażu kosmetycznego na oleju kokosowym/arganowym/kremie kawiorowym

 Masaż kosmetyczny utrzymuję skórę i mięśnie w stanie elastyczności i zapobiega powstawaniu zmarszczek.
Masaż działa relaksująco i odprężająco, poprawia ukrwienie,odżywienie skóry, stymuluję włókna kolagenowe do odnowy. Szczególnie zalecany, między innymi w trakcie prowadzenia kuracji odchudzającej, zapobiega powstawaniu zwiotczeń. W celach profilaktyczno- pielęgnacyjnych zaleca się wykonywać zabieg w regularnych odstępach, trzy, dwa lub jeden raz w tygodniu. Przeciętna seria zabiegowa wynosi 10-15 zabiegów.
Przeciwwskazania do wykonywania masażu:
 • stany zapalne, zakaźne i alergiczne skóry,
 • ekstrakcja zęba
 • zmiany ropne okołozębowe
 • migdały w stanie ropnym
 • wysokie nadciśnienie
 • ciężkie wady serca
 • nadczynność tarczycy( nie należy masować szyi)

WYDŁUŻANIE I ZAGĘSZCZANIE RZĘS METODĄ 1:1

12312230_10208028585734796_749863299_n

Piękne rzęsy idealnie rozdzielone, wyglądające naturalnie, pogrubione, podkręcone, wodoodporne 24/h
Zalecane dopełnienie co 2-6 tyg